Előkerült a bizonyíték, valóban egyre gyakoribb a repülés legfélelmetesebb része, és a java még csak ezután jöhet
A globális felmelegedés miatt jelentősen nő a turbulencia kialakulásának kockázata a repülésnél – állapította meg egy új tanulmány.
A globális felmelegedés miatt jelentősen nő a turbulencia kialakulásának kockázata a repülésnél – állapította meg egy új tanulmány.
A szárazföldön a perzselő hőhullámok idén tavasszal Ázsia nagy részén okoztak rekordhőmérsékleteket, míg Kanadában az eddigi legrosszabb erdőtűzszezonra lehet számítani. Ez a jelek szerint jövőre még rosszabb lehet, valószínű, hogy 2024 lesz a valaha volt legforróbb évünk.
Az sem jó hír, hogy a földfelszíni átlaghőmérséklete alapján is minden idők második legforróbb májusán vagyunk túl.
Szemben a legutóbbi jelentésekkel, miszerint az Északi-sarkvidék legkorábban az évszázad közepe táján válhat jégmentessé szeptemberben, akár már a 2030-as években bekövetkezhet mindez – erre az eredményre jutottak új tanulmány szerzői.
Kína elsőként egyik tengeri olajfúró platformján élesítette azt a technológiát, amely kiszűri, majd egy föld alatti barlangba fecskendezi vissza a légkörbe kerülő szén-dioxidot.
Emberek milliárdjainak lakhelye válhat élhetetlenné az éghajlatváltozás okozta példátlan hőmérséklet-emelkedés és szélsőséges időjárás miatt – derül ki egy friss tanulmányból.
Az észak-afrikai és a közel-keleti térségben kiemelkedő Zöld Marokkó-program a fenntartható gazdasági fejlődést és a turizmust is segíti.
Amerikai kutatók műholdas adatok elemzése során arra jutottak, hogy a megemelkedő tengerszint miatt gyorsabban olvadnak a gleccserek a korábban gondoltnál.
Tízezernél is több embert kitelepíteni a megáradt folyók miatt.
Az amerikai Darthmouth College kutatói szerint sokkal rosszabb lesz az El Nino világgazdaságra gyakorolt hatása, mint azt eddig gondolták.
A Meteorológiai Világszervezet (WMO) kutatói évről évre frissítik előrejelzésüket arról, mikorra éri el a Föld a kritikus, 1,5 Celsius-fokos melegedést. A szerdán kiadott adatok szerint ez már bármelyik pillanatban megtörténhet.
Amerikai és török kutatók számításai alapján a klímaváltozás a bolygó jelentős részén megváltoztatja az éghajlatot. Európa különösen érintett.
A megszokottnál sokkal szélsőségesebb lehet az időjárás idén, vagyis nem egyszerűen egy újabb, még melegebb nyár várható.
A metán 20 év alatt 80-szor jobban melegíti a bolygót, mint a szén-dioxid, ezért nincs annál fontosabb, mint megállítani a szivárgásokat. Türkmenisztánban ez nem lesz egyszerű.
Április 21-én élesedett a TikTok új szabálya, ami tiltja a klímaváltozás tagadásával kapcsolatos videók feltöltését. Az eddig felkerült ilyen tartalmakat törölni fogja a rendszer.
A Google hamarosan mindenki számára elérhetővé teszi azt az új funkciót, ami a keresőn keresztül tájékoztatja a felhasználókat, mikor várható hőhullám, és mit tudunk mi magunk tenni hatásainak kivédése érdekében.
Svéd kutatók olyan fából, citromból és kókuszból készült anyagot találtak fel, ami képes tárolni a hőt és a hideget is, és szükség szerint le is tudja azt adni.
Az Egyesült Államokban egyre kevésbé látnak perspektívát a szénerőművek üzemeltetésében, ezzel párhuzamosan előretör a zöld energia. 2022-ben már több áramot termeltek megújuló energiaforrásból, mint szénből. A trend az előrejelzések szerint 2023-ban is folytatódni fog.
Az erdők, óceánok és nedves élőhelyek mind kiváló „karbonkutak”, amelyek segítenek korlátozni az éghajlatváltozást. Egy tanulmány szerint kilenc állatfaj szintén kulcsfontosságú szerepet játszhat abban, hogy betartható legyen a célul kitűzött legfeljebb 1,5 Celsius-fokos hőmérséklet-emelkedés.
Hat év sikertelen hazai bírósági tárgyalás után egy klímavédelmi csoport tagjaként több mint kétezren perelik be a svájci kormányt az Emberi Jogok Európai Bíróságán (EJEB), azt állítva, hogy a kormányzat éghajlatváltozás elleni politikája sérti az élethez és egészséghez való jogukat.